Pola Nadziei

Rodzice!!!

Nasze przedszkole bierze udział w akcji Pola Nadziei na Pomorzu- Kociewskie Pola Nadziei. Celem akcji jest nie tylko zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Żonkil w tej tradycji symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy kwitną, ośrodki hospicyjne organizują wielką zbiórkę na rzecz ich podopiecznych. Ubrani na żółto wolontariusze wręczają je darczyńcom w zamian za datek do puszki.

Zachęcamy chętnych rodziców, dzieci, babcie, dziadków o cegiełki w postaci cebulek żółtych żonkili, na rzecz Kociewskich Pól Nadziei. Prosimy chętnych o przynoszenie cebulek żółtych żonkili do poniedziałku 9.10.2017 do nauczycielek grupy. Dziękujemy.