Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia

Ogólny ramowy rozkład dnia

8.00–13.00 – realizacja podstawy programowej

6.00–8.15 – Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Rozmowy z dziećmi, zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym, zabawy integrujące grupę.

8.00–8.30 – Zabawa ruchowa. (5-6 latki – ćwiczenia poranne). Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne  i samoobsługowe w łazience.

8.30–9:00 – Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości           o zdrowie.

9:00 – 10:00  (3-4 latki do 9:20) –  Realizacja zajęć edukacyjno-wychowawczych z całą grupą w oparciu   o podstawę programową. Organizowanie zabaw twórczych i ruchowych zgodnie z tematyką zajęć.

10:00 – 11:15 Zabawy dowolne dzieci w sali. Swobodne na świeżym powietrzu – czynności samoobsługowe przed wyjściem.

11.15–11.30 – Zabawa ruchowa. Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne  i samoobsługowe. Praca dyżurnych, np. nauka nakrywania stołów do obiadu.

11.30–12.00 – Obiad. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelcem, łyżką). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

12.00 –14:00  (6 latki do 12:30) – Zabiegi higieniczne, przygotowanie do relaksu  (3-4 latki – leżakowanie) – nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem  i zakładaniem elementów garderoby.  Relaks, słuchanie bajek, muzyki – wyciszenie. Zabawa ruchowa. Przygotowanie do podwieczorku.

14:00–14.30 – Podwieczorek – kultura spożywania posiłków.

14.30–16:30 – Zabawy dowolne. Praca indywidualna z dziećmi, zajęcia dodatkowe, zabawy ogólnorozwojowe. Porządkowanie sali, rozchodzenie się dzieci.