Konkurs recytatorski – wewnętrzny

2024-02-07

16 lutego 2024r. odbędzie się w  przedszkolu konkurs recytatorski – wewnętrzny.

„Żyję realnie nie wirtualnie”

XVIII KONKURS RECYTATORSKI

pod tytułem: „Plastusiowy pamiętnik” twórczość Marii Kownackiej

Do udziału zaproszono po dwoje dzieci z każdej grupy.

Uczestnikom życzę powodzenia na konkursie.

Ideą konkursu jest   pokazanie dzieciom, że życie wirtualne nie zastąpi życia realnego. Zależy nam na wpajaniu  miłości do książek, która  będzie  mogła trwać przez całe życie, a  dziecko wyrośnie na świadomego rzeczywistości dorosłego.

Smartfony i komputery są teraz w każdym domu i stanowią część codziennego życia większości ludzi. Dlatego nie można za wszelką cenę bronić dzieciom dostępu do nich, ale warto zrobić wszystko, aby uchronić je przed uzależnieniem od telefonu    i komputera.  Dziecko, by odłożyć telefon potrzebuje alternatywy. Należy mu pokazać, że istnieją inne równie ciekawe formy rozrywki. Poświęć mu swój czas  i pokazać, że czytanie czy zajęcia plastyczne to prawdziwa przyjemność.